Titulinis » Kineziterapeutai

Ką daro kineziterapeutas?

Kineziterapeutai yra specialistai, kurie įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Mes žinome, kaip specifiškai palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapija dažnai rekomenduojama, kada judėjimo funkcija yra sutrikusi dėl skausmo, po traumos, operacijos arba ligos. Kineziterapeutai taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas. Na, o norintiems išvengti traumų sporte ar darbe kineziterapeutai įvertins traumos tikimybę ir atitinkamai suplanuos prevencinę programą.

 

Ko tikėtis pirmo vizito metu?

Pirmo vizito metu, kineziterapeutas atliks išsamų jūsų problemos tyrimą ir įvertinimą. Tyrimo metu apklausiama ligos, traumos ar skausmo istorija, atliekami testai ir matavimai, laikysenos ir judesių analizė. Toliau tyrimo rezultatai aptariami su jumis ir kartu sudaromas gydymo arba problemos sprendimo planas. Pirmo vizito metu atliekamas ir atitinkamas gydymas arba pateikiamos rekomendacijos.

 

Kokį gydymą jūs gausite?

Gydymas yra atliekamas pagal pirminio ištyrimo rezultatus ir tęsiamas atsižvelgiant į pakartotinius tyrimus ir vertinimus. Kineziterapijos metu gali būti rankomis atliekamos įvairios sąnarių ir minkštųjų audinių gydymo technikos, mažinamas skausmas taikant fizikinius veiksnius (elektroterapiją, ultragarsą, šilumą, šaltį), atliekami įvairūs fiziniai pratimai, nustatomi judesiai, kurių reikėtų vengti ir kuriuos derėtų atlikti, kad pažeisti audiniai greičiau gytų, skausmas mažėtų ir judesiai lengvėtų. Kineziterapijos efektyvumą nulemia paciento ir terapeuto bendradarbiavimas. Dėl to pacientas mokomas atlikti individualiai pritaikytą pratimų programą namuose.

 

Kada geriausiai pradėti kineziterapiją?

Rekomenduojama kineziterapiją pradėti kuo anksčiau. Taip išvengiame lėtinės problėmos ir įvairių problemos pasekmių. Ankstyva kineziterapija visada sutrumpina gydymo trukmę ir sumažina gydymo išladas.

 

Kiek truks vizitas?

Pirmas vizitas trunka apie valandą. Tolimesni vizitai trunka nuo 30 min. iki 1 val.